Náš příběhJá i sestra jsme bydlely v panelákových bytech. Stalo se, že neteř onemocněla zhoubným nádorovým onemocněním, v jehož důsledku jí byla amputována noha. Bydlení ve čtvrtém patře bez výtahu pro holčičku bez nohy je poněkud komplikované, proto jsme se se sestrou rozhodly pro radikální změnu bydlení – prodat byty a nechat postavit přízemní bezbariérový dům.


Dávno před tím, než došlo k této nešťastné události, jsme se sestrou přemýšlely nad tím, jak si jednou, až budou děti dospělé :-), necháme pro sebe postavit domeček. Měly jsme jasná kritéria – dům bude bezbariérový, ekologický, s alternativním vytápěním, možná se solárními kolektory ... Dřevostavba?  Ale určitě nízkoenergetický! Měly jsme spoustu času ... Navštěvovaly jsme stavební veletrhy, výstavy, sledovaly časopisy (Dům a zahrada, Můj dům aj.) i články na internetu, ve kterých se o nízkoenergetických domech psalo  a diskutovaly jsme o tom, který dům, která firma budou asi tím nejlepším. Ale pak už se najednou času nedostávalo …


Na jedné stavební výstavě jsme narazily na stánek firmy Bahal. Zástupce firmy nám uspokojivě odpovídal na naše dotazy ohledně nízkoenergičnosti, ekologičnosti a jiných požadavků, které jsme pro náš budoucí dům požadovaly a poskytl nám katalog firmy včetně ceníku. Pak jsme prostudovaly webové stránky Bahalu a ujistily se, že to je firma, jejíž dům rozhodně budeme chtít.

Žádné komentáře:

Okomentovat