čtvrtek 7. března 2013

Reakce na vaše dotazy.


Tak jsem se rozhodla nakonec vyřešit množství dotazů, které dostávám a mají podobné téma tady na blogu, než abych odpovídala na maily jednotlivě.

Řada z Vás se ptá, jestli jsem s Bahalem řešila podobné problémy, o kterých píše na jiném blogu pan Kmoch.

O mých zkušenostech si můžete přečíst níže v blogu, takže o tom se znovu rozepisovat nebudu. Nicméně ráda bych Vám dala možnost většího obrazu, který mám, protože když jsem se rozhodovala o Bahalu, tak v té době byl pan Kmoch již velmi aktivní v různých diskusích pod přezdívkou „tonyno“, kde Bahal hodně chválil. Brala jsem diskuse s nadhledem, protože člověk nemůže informace z různých těchto blogů a diskusí brát smrtelně vážně.

Nicméně chápu, že člověka někdy můžou nějaké věci znervóznět a co píše pan Kmoch momentálně na svém blogu je zarážející. Obzvláště pokud se podívám na tento konkrétní komentář pana Kmocha po dostavění domu!


Tento komentář je tedy z doby po dostavění domu, kdy řadu věcí, o kterých dnes píše, již věděl, třeba ohledně prý špatného, či prý tajně udělaného blower door testu a další věci, co kritizuje, a týkají se průběhu výstavby.

Pochopila bych, že může změnit na něco názor během bydlení v domě. Nicméně ve chvíli, kdy na v „nové verzi“ svého blogu z letoška v jednom příspěvku píše:

Dům je nádherný! Vše funguje jak má, skvěle se v něm bydlí. O vlastnostech domu v různých ročních obdobích napíšeme v samostatném příspěvku.

A v dalším příspěvku hnedka jmenuje x v ěcí, jak je příšerných a podobně, to si můžete přečíst sami. Tak sečteno podrženo mi to celé nedává moc smysl. Přijde mi to takové trochu pochválit a pak bodnout do zad. Bahal už panu Kmochovi jednou psal na blog příspěvek, který pak asi Bahalu smazal, aby psal korektně, jinak je bude muset někdo rozsoudit.

Když jsem si dovolila tady níže v komentáři jedné paní odepsat, že na mě působí jeho popis věcí v nejlepším případě zmateně a člověk si musí klást otázku, co ho motivuje, tak jsem hned dostala vynadáno od pana Kmocha, co si to dovoluji, že psát na internetu může asi jenom on, což se mi moc nelíbí.

Těch problematických věcí je u toho pána celá řada. Například o možnosti, zdůrazňuji možnosti, si nechat dům servisovat věděl. A pokud je tak informovaný, tak musí také vědět, že standartní garance má člověk automaticky a tohle je pouze volitelná možnost si je prodloužit podobně jako u auta. A když k tomu přičtu, že také musí vědět, že cena 16 tisíc je ceníková, ale klienti Bahalu často dostávají velké slevy o více než o polovinu, tak se zase ptám, proč píše takto.

A poslední věcí snad je, že když jsme se o Kmochovi bavili na srazu klientů Bahalu, tak lidé, kteří u něj byly na návštěvě, zmiňovali, že se setkali pouze s paní Kmochovou a ta například o hluku nebo podobně řekla, že nic neslyší. A dokonce na srazu padlo ze strany Bahalu, že snad měli dohodu s Kmochem, že má servis zdarma.

Někteří z Vás mi píšou o dlouhých mailech, co pan Kmoch sepisuje, ve kterých kritizuje Bahal. Nevím, kde na to bere čas :), když potom si neudělá čas, si nechat udělat pořádný nezávislý test na akustiku ve svém domě a radši o tom píše.

A takových věcí je celá řada, já myslím pro Vás bude nejlepší si vždy vzít ty maily od pana Kmocha nebo jeho námitky a konfrontovat s tím přímo Bahal, pokud Vás to trápí. Já Vám bohužel nemůžu více pomoci, než upozornit aspoň na ty do očí bijící problémy, co jsem si všimla, když jsem při tom množství mailu vlezla k panu Kmochovi na blog. Problémy, které prostě působí, že ty motivace pro jeho chování jsou všelijaké.

Jestli měl během stavby dohodu s Bahalem o pozitivním psaní a pak už se mu vyplatilo se domluvit s někým jiným. I to je varianta...je celé divné, moc tomu nerozumím :)

Žádné komentáře:

Okomentovat