úterý 24. července 2012

Známí (i neznámí) mi kladou občas otázky ohledně bydlení v domečku od Bahalu - proč, kdy, kde, jak ... Pokusila jsem se je shrnout a odpovědět na ně. Tady jsou některé otázky i odpovědi:

Jak jste se o firmě BAHAL dozvěděla?  

     Navštěvovaly jsme se sestrou různé stavební výstavy a veletrhy a na jedné výstavě jsme narazily na stánek firmy Bahal. Zástupce firmy nám uspokojivě odpovídal na naše dotazy ohledně nízkoenergičnosti, ekologičnosti a jiných požadavků, které jsme pro náš budoucí dům požadovaly a poskytl nám katalog firmy včetně ceníku. Pak jsme prostudovaly webové stránky Bahalu a ujistily se, že to je firma, jejíž dům rozhodně budeme chtít J.

 Co vás na nabídce firmy tak zaujalo?

     Bungalovy, které byly v nabídce, splňovaly naše požadavky týkající se rozměrů i uspořádání.      I když … rozhodly jsme se pro bydlení v jednom domě, ale ve dvou bytech. Všechny domy Bahalu jsou ovšem jednogenerační, ale my, jako laici, jsme usoudily, že nemůže být velký problém udělat  z jednoho bytu dva J. Vybraly jsme si dům Hector, který se nám líbil a který odpovídal našemu záměru změnit dům na „dvougenerační“. Vzhledem k místním regulativům jsme nakonec musely zvolit dům se sedlovou střechou, a tak zvítězil dům Constance – se stejným vnitřním uspořádáním, jako má Hector.
     Výrazně pozitivně na nás působila jedna nezanedbatelná věc, a tou je cena. V katalogu stálo, že stanovená cena je garantovaná, což je velice seriozní, vezmeme-li v úvahu, že podle zkušeností našich známých často firmy, které jim stavěly dům, v průběhu stavby cenu navyšovaly za různé „vícepráce“ a původní cena se tak  výrazně měnila. Samozřejmě k horšímu (pro investory). My jsme se rozhodly uvedenému věřit.

Jak se chová firma, když chce získat nové klienty?
     Protože jsme už měly koupený pozemek, na kterém měl náš budoucí dům stát,  v lednu 2010 jsme kontaktovaly firmu a domluvily si schůzku v Horních Počernicích s paní Michaelou Pecharovou. Tady už nešlo o to, ZDA budeme stavět s Bahalem (o tom jsme byly naprosto přesvědčeny), ale KDY budeme stavět. Pro nás bylo podstatné  dozvědět se, zda půjde upravit projekt tak, aby vznikly dva byty. Paní Pecharová velice ochotně zodpovídala naše otázky, ale k odpovědi na tuto konkrétní přizvala i pana ředitele, Ing. Stivu Jokeše. Myslím, že náš nápad udělat z jednoho domu dvougenerační, pana ředitele zaujal. Sdělil nám, že zadá úpravu „profesí“ odborníkům, s tím, že tento zajímavý nápad dotáhneme do konce.  
     Veškeré informace, týkající se budoucí stavby, jsme si z této schůzky odnášely. Myšleno doslova – odnášely jsme si „kuchařku“, podle které jsme začaly vyřizovat všechny potřebné formality. Takže odpověď zní - pracovníci formy se chovají vstřícně, profesionálně. Náš zákazník - náš pán. :-) Zprofanované, ale pravdivé :-). 

Otázek je pochopitelně víc, budu na ně postupně odpovídat. A pokud má někdo z vás dotaz. pokusím se odpovědět i na něj :-).

2 komentáře:

 1. Dobrý den,

  sleduji už delší dobu reference na Bahal a jak se s nima staví, plánovali jsem na jaře stavět, ale poslední dobou mě trochu zneklidňuje, co se děje na tom blogu pana Kmocha http://bahal-kleopatra.blogspot.cz/...

  No říkala jsem si, že zkusím oslovit ostatní blogy, když už tam jsou odkazy. Nevítě něco více?

  Děkuji, Benešová

  OdpovědětVymazat
 2. Zdravím, to já přesně nevím. Pan Kmoch začal z ničeho nic do Bahalu pořád šít, přitom jsem myslela, že už měl dávno postaveno a předtím hlavně chválil. Je to divné, když mu pak na blogu Bahal napsal, že toho má nechat, že si vymýšlí a má začít raději komunikovat s Bahalem, pokud mu něco vadí místo pomlouvání nebo jít k soudu, tak pan Kmoch blog zrušil. Kdoví, co nebo kdo za tím stálo...

  OdpovědětVymazat